AC Monza Brianza Itálie - AC Monza Brianza - Zprávy

Monza ani napotřetí nenašla recept na AC Milán. Výhru Rossoneri obohatil snový debut mladíka

AC Milán zvládl utkání 16. kola Serie A, ve kterém porazil Monzu na vlastní půdě 3:0. Domácí měli skvělý vstup do zápasu, když se již ve třetí minutě prosadil Tijjani Reijnders. Hlavní postavou celého duelu se však stal při snovém debutu v seniorském dresu AC 18letý obránce Jan-Carlo Simić, jenž se dostal na hřiště kvůli zranění Tommase Pobegy a na konci první půle si připsal svou premiérovou trefu v dospělém fotbale. Rossoneri tak odčinili poslední prohru s Atalantou a zároveň si udrželi historicky stoprocentní bilanci proti Monze, kterou přehráli v lize potřetí v řadě.

AC Milán si chce s Monzou pojistit průběžné třetí místo

Po vítězství v St. James Parku a kvalifikaci do jarní části Evropské ligy se AC Milán musí opět koncentrovat na domácí soutěž, kde je s velkou ztrátou až třetí. Rossoneri před týdnem prohráli s Atalantou a doma na San Siru mají co napravovat.

Monza přistoupila k neoblíbenému soupeři z nižší ligy chytře. Janov selhal na pevné obraně

Fotbalisté Monzy zvítězili v 15. kole Serie A na vlastním hřišti s Janovem 1:0. Utkání skoupé na šance se rozuzlení dočkalo až v 83. minutě, kdy se premiérovým zásahem v ročníku prezentoval střídající Dany Mota. Bíločervení se sice ve své klubové historii potkali s Janovany nejčastěji ze všech týmů aktuálně působících v italské nejvyšší soutěži, v rámci ní však došlo k vůbec prvnímu měření sil. Lombarďané se tak vzepřeli nepříznivým statistikám ze druhé ligy, v níž dokázali z celkových 40 vzájemných zápasů zvítězit pouze třikrát. Domácí naopak čtvrtou nulou v letošním ročníku potvrdili třetí nejlepší obranu v lize.

Trápící se Janov se pokusí uspět v Monze

Monza se po nepovedeném utkání s Juventusem bude chtít před vlastními fanoušky vytáhnout a naštěstí pro ni přijede na U-Power Stadium tým, který se dívá Monze na záda. Proti Brianzoli se postaví CFC Janov.

Monza doma poprvé našla přemožitele. Juve nemělo pro úmysl z nastavení pochopení

Fanoušci Monzy poprvé v aktuálním ročníku Serie A opouštěli stadion Brianteo s pachutí porážky, když je ve 14. kole rozesmutnil po výsledku 1:2 Juventus. Brianzoli v dosavadních dvou vzájemných ligových střetnutích udrželi čisté konto, tentokrát však inkasovali už po 12 minutách, kdy hlavou rozvlnil síť Adrien Rabiot. Hosté pak hubený náskok drželi až do nastaveného času, kdy vyrovnal kmenový hráč milánského Interu Valentin Carboni. Svůj mateřský klub ale nakonec tímto gólem v čele tabulky neudržel, neboť na něj ještě zvládl bleskově zareagovat Federico Gatti.

Monza by ráda napodobila přes rok starý úspěch s Juventusem

Serie A se znovu připomíná tentokrát se svým již čtrnáctým kolem, které bude rozehráno v Monze. Domácímu týmu se poslední dobou moc nedaří a v pádu tabulkou mu bude chtít pomoct velmi silný soupeř. Do Monzy totiž zavítá Juventus, aktuálně druhý tým tabulky.

Souboj trenérských generací jasný verdikt nepřinesl. Cagliari se s Monzou rozešlo smírně

Domácí Cagliari remizovalo ve 13. kole Serie A s ve formě hrající Monzou 1:1. V 10. minutě sice otevřeli skóre Rossoblu, jenže po změně stran vyrovnal premiérovým zásahem mezi italskou elitou Mirko Marič. Střet nejstaršího trenéra nejvyšší soutěže na Apeniském poloostrově Claudia Ranieriho s tím vůbec nejmladším 39letým Raffaelem Palladinem tak vítěze nepoznal. Jakub Jankto začal zápas na lavičce a na hřiště se podíval v 73. minutě.

Cagliari se po poledni vrhne na Monzu

Před reprezentační přestávkou se Cagliari podařilo získat dobré výsledky a odrazit se od posledního místa, jenomže porážka na hřišti Juventusu v kombinaci s pauzou může týmu ublížit. Jak se s tím Sardiňané popasují? Cagliari přivítá Monzu, se kterou se nepotkalo přes dvacet let.

Pevnost v Monze odolala nájezdu turínských Býků. Colpani potvrdil reprezentační formu

Turín FC remizoval ve 12. kole Serie A na stadionu Monzy 1:1. Defenziva celku z Lombardie odolávala až do 55. minuty, kdy se poprvé v sezoně prosadil hostující Ivan Ilič. O vyrovnání se ovšem o chvíli později postaral domácí hrdina Andrea Colpani, jenž si skvělými výkony vysloužil i pozvánku do italského národního týmu pro kvalifikační zápasy o postup na mistrovství Evropy.

Turín plánuje předskočit domácí Monzu, s nimiž venku ještě neprohrál

Monza i Turín mají jednu věc společnou. Po několika zaváháních se jim povedlo v minulém kole konečně znovu vyhrát a hodlají v tom pokračovat i ve vzájemném utkání. Turín pojede do Monzy v dobré náladě, protože se mu tam daří.

Nový sudí na italské scéně prožil klidnou premiéru. Mezery v obraně Hellasu vypátral Colombo

Monza v 11. kole Serie A využila výsledkové mizérie Verony, kterou na jejím hřišti zdolala 3:1. Rozhodčí Giuseppe Collu ve svém premiérovém zápase mezi italskou elitou nemusel řešit žádné výrazné potíže. Na trávníku totiž takřka zcela chyběly ostré zákroky a při na první pohled regulérních gólech nejen Lorenza Colomba mohl s klidným svědomím ukázat do středového kruhu. Mladík hostující z milánského AC se prosadil dvakrát v rámci jednoho prvoligového duelu poprvé v kariéře.

Monza se opět spoléhá na obranu, Hellas to s ní ale umí

Hellasu se v tomto roce dlouhodobě nedaří a potřeboval by se odpíchnout ode dna. Doufá proto, že se mu povede navázat na lepší časy v duelu s Monzou, s níž si velmi často umí poradit. Monza už ale dávno nepůsobí jako nerozkoukaný nováček.

Návrat ztraceného syna nepomohl, Udinese se ze spirály remíz nedostalo ani v Monze

Monza udržela v 10. kole Seria A domácí neporazitelnost, když na vlastním hřišti remizovala s Udinese 1:1. Biancorossi poslal do vedení v závěru úvodní půlhodiny Andrea Colpani, pro kterého se jednalo již o pátou trefu na stadionu Brianteo v letošní sezoně. Domácí tým však vedení neudržel, jelikož po změně stran vyrovnal 23letý Lorenzo Lucca. Hosté další gól nepřidali, a tak si připsali již sedmou remízu v sezoně. Nic na tom nezměnilo ani angažování staronového trenéra Gabrieleho Cioffiho, jemuž přitom vedení Bianconeri před rokem neprodloužilo smlouvu.

Cioffiho čeká na lavičce Udinese obnovená premiéra, Zebry cestujou do Monzy

Návrat Gabriela Cioffaniho by podle klubového vedení mělo zlepšit výkonnost, ale samozřejmě se to ukáže až na hřišti. Udinese v jeho obnovené premiéře zavítá do Monzy, která se před porážkou s AS Řím vezla na vlně pozitivních výsledků.

Neprůstřelnost Monzy skončila ve Věčném městě. Římu pomohlo k výhře vyloučení veterána

AS Řím porazil v utkání devátého kola Serie A Monzu 1:0, což se mu povedlo i díky vyloučení zkušeného obránce Danila D’Ambrosia. Domácí, kteří se toužili naladit na čtvrteční souboj s pražskou Slavií v rámci Evropské ligy, nesehráli celý druhý poločas trvající početní převahu vůbec ideálně a sami mohli několikrát inkasovat. V 90. minutě však přece jen udeřil po skrumáži ve vápně střídající Stephan El Shaarawy, čímž zároveň připravil hosty o čtvrté čisté konto v řadě.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.