Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Závěrečný rest z podzimu doplnil teplický Bílek. Černá série Olomouce bez gólu pokračuje

Sigma Olomouc nezvládla poslední dohrávku podzimní části Fortuna ligy, když v duelu 18. kola nestačila na Teplice v poměru 0:2. Tradičně pečlivý defenzivní výkon Sklářů podpořil ve 22. minutě rozhodující trefou Michal Bílek, jenž ve svých 26 letech zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Naopak Hanáci, kteří po vyloučení Víta Beneše ze 70. minuty dohrávali v oslabení, se přesného zásahu v tomto kalendářním roce ještě nedočkali a jejich náskok na domácí celek se ztenčil na pouhé dva body.

Olomouc cestuje do Teplic. Ukončí Sigma čekání na výhru?

Olomoucká Sigma zvítězila za posledních devět ligových kol jen jednou. I proto se jí moc nedaří vylepšit vyhlídky na postup do pohárové Evropy. Zlepšit se Hanáci hodlají v dohrávce 18. kola na hřišti Teplic, které naopak mohou být s posledními výsledky poměrně spokojeny.

Olomoucká ofenziva se neprobrala ze zimního spánku ani v duelu s Hradcem

Sigma Olomouc remizovala ve 21. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 0:0. Diváci na Andrově stadionu však nemuseli své návštěvy litovat, jelikož viděli poměrně atraktivní hru plnou šancí. Ty největší spálili Filip Novák a hostující Daniel Vašulín, jejichž pokusy skončily na tyči. Hanáci tak ani ve druhém zápase po zimní pauze neskórovali a klesli na šesté místo. Dělba bodů příliš nepotěšila ani Votroky, kteří měli příležitosti zlomit duel na svou stranu a remíza jim v touze vystoupat nad pozice skupiny o udržení moc nepomohla.

Olomouc se hodlá revanšovat. Doma přivítá "známé" z Hradce Králové

Co napravovat má olomoucká Sigma po svém vstupu do jarní části ročníku. Hanáci před týdnem zaslouženě prohráli v Liberci, což trenéry vůbec nepotěšilo. Bude si jeden z adeptů na postup do pohárové Evropy počínat lépe doma proti Hradci Králové?

Trefa Starou dámou prověřeného mladíka pomohla Liberci k povedenému vstupu do jara

Fotbalisté Olomouce padli ve 20. kole Fortuna ligy na půdě Liberce 0:2. Domácí tým měl blíže ke gólu již v první půli, nicméně pokus Olafa Koka skončil i kvůli teči brankáře pouze na tyči. Rozhodnutí tak přišlo až po změně stran, když se ve 48. minutě prosadil povedenou střelou Nicolas Penner, pro něhož se jednalo o premiérovou trefu mezi českou smetánkou. Gól bývalého hráče mládežnických týmů italského Juventusu navíc pomohl klubu z Podještědí bodově se dotáhnout na rivala z Hané.

Poprvé s novým mecenášem: Liberec vstoupí do jara soubojem s Olomoucí

S novým majitelem v zádech vstoupí liberecký Slovan do jarní části sezony. Severočeši zatím sídlí ve středu ligové tabulky a rádi by jistě zamířili i výš. Ambicemi se ovšem netají ani Olomouc, která bez bázně a hany vyhlásila útok na pozice zajišťující kvalifikaci do evropských pohárů.

V Olomouci se chtějí na jaře porvat o pohárovou Evropu

Sigma Olomouc se chce v jarní části první ligy poprat o možnost hrát evropské poháry. Představitelé po podzimu pátého celku tabulky jasný cíl deklarovali na předsezonní tiskové konferenci.

Olomouc nakupovala ve druhé lize, z Prostějova přišel Elbel

Olomouc posílil Jakub Elbel. Třiadvacetiletý levý obránce přestoupil do Sigmy z druholigového Prostějova a v novém působišti podepsal smlouvu do roku 2027. Hanácký klub o tom informoval na svých internetových stránkách.

Singhateh mění Slavii za Olomouc, Sigma ho získala na hostování

Kádr Olomouce posílil ofenzivní univerzál Ebrima Singhateh. Hanáci dnes dotáhli hráčův příchod ze Slavie a získali dvacetiletého gambijského útočníka na roční hostování. Olomoucký prvoligový klub o tom informoval na svém webu.

Olomoučtí remizovali s Austrií Vídeň a vyhráli turnaj na Maltě

Olomoučtí remizovali na závěr přípravného turnaje čtyř mužstev Tipsport Malta Cup s Austrií Vídeň bez branek. Sigma zůstala ve třech zápasech na ostrově ve Středozemním moři neporažená a s pěti body za vítězství a dva nerozhodné výsledky díky lepšímu skóre šestý ročník tamního podniku ovládla.

Olomouc zahájila přípravu i se Zmrzlým, který ale míří do Slavie

Olomoučtí zahájili zimní přípravu i s Ondřejem Zmrzlým, který je ale na odchodu do Slavie. Trenér Václav Jílek v rozhovoru s novináři připustil, že klubové vedení finalizuje podmínky transferu.

Sigma padla s Plzní potřetí v sezoně. Dweh přidal ke stabilním výkonům gólovou nadstavbu

Plzeň zvítězila v 19. kole Fortuna ligy v Olomouci 3:1. Skóre otevřel v deváté minutě domácí Denis Ventúra. Jeho tým však vedení udržel pouhou minutu a hosté díky produktivnímu Pavlu Šulcovi a obránci Sampsonu Dwehovi skóre otočili. Západočeši tak Hanáky v letošní sezoně porazili v obou ligových utkáních a vyřadili je také v MOL Cupu. Viktoria si díky zisku všech bodů zároveň zařídila jistotu přezimování na třetí příčce tabulky.

Plzeň po zakončení evropské skupiny míří do Olomouce

Zatímco v Konferenční lize se Plzeň pyšní stoprocentní bilancí v rámci základní skupiny, v domácí soutěži už to tak slavné není. Vinou velkého množství ztrát má již značný odstup na pražská "S" a spíše se musí ohlížet za sebe. Stíhá ji totiž například Olomouc, na jejíž hřiště nyní vyráží.

Další odložený zápas: Podmáčené hřiště neumožní hrát v Teplicích

Odpolední utkání 18. kola FORTUNA:LIGY mezi Teplicemi a Olomoucí bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže. Na severu Čech v noci napadlo přes 10 centimetrů sněhu a hřiště je silně podmáčené. Náhradní termín zatím LFA neurčila.

Nemělo se hrát, ohrozili jsme zdraví hráčů, shodli se trenéři Jílek a Svědík

Zápas mezi čtvrtou Olomoucí a třetím Slováckem měl být ozdobou 17. kola první ligy, nakonec ale přinesl jen sněhovou bitvu. Terén na Andrově stadionu byl po kalamitě, která v sobotu zasáhla celé Česko, na hraně regulérnosti, podle všech aktérů spíše za hranou.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.