Nevím, jestli jsem hrdina, ale mám velkou radost, zářil Joselu po utkání s Bayernem

V německé lize odehrál v minulosti tři sezony, ale proti Bayernu Mnichov se španělský útočník Joselu střelecky prosadil až v dresu Realu Madrid. Čtyřiatřicetiletý hráč, který ve slavném klubu hostuje z Espaňolu Barcelona, zařídil ve středu večer v roli střídajícího hráče Bílému baletu dvěma góly postup do finále Ligy mistrů proti Dortmundu.

Když hrajeme doma, máme pocit, že můžeme všechno, rozplýval se Vinícius Júnior

Vinícius Júnior byl během dalšího velkolepého evropského večera Realu Madrid opět v nejlepším světle. Jeho aktivita pomohla Los Blancos k šestému finále Ligy mistrů za posledních 10 let. Stalo se tak po obratu proti Bayernu Mnichov.

Příbram na závěr sezóny připravila změny, odvolala Bednáře. Mužstvo převzal Kohout

U hráčů Příbrami skončili trenér Roman Bednář i asistent Jakub Krištofek. Vedení druholigového klubu je odvolalo po sérii špatných výsledků, po nichž se mužstvo propadlo do boje o záchranu v soutěži. Tým převzal dosavadní sportovní manažer Jiří Kohout společně s asistenty Tomášem Wágnerem a Dominikem Maškem. Příbramští o tom informovali na svém webu.

Ancelotti po šestém postupu do finále: Povedlo se to už tolikrát, že se to ani nedá vysvětlit

Italský kouč Carlo Ancelotti postoupil pošesté do finále Ligy mistrů, čímž vylepšil vlastní trenérský rekord. S Realem Madrid ho čeká třetí finálový zápas po triumfech v letech 2014 a 2022. Dvakrát dovedl k vítězství v soutěži AC Milán v letech 2003 a 2007, mezitím v roce 2005 s ním ve finále neuspěl.

Chystá se v Paříži rozlučka s Mbappém? Ať jde do Saúdské Arábie, radil útočníkovi Desailly

Kylian Mbappé o tomto víkendu možná podstoupí poslední zápas v Parku princů. Má se totiž za to, že v létě dojde k jeho očekávanému přestupu do Realu Madrid, útočník PSG však ještě neučinil žádné prohlášení k tomuto kroku. Takový mu ovšem nedoporučuje Marcel Desailly. Bývalý francouzský reprezentant dokonce vzkazuje, aby Mbappé odešel do Saúdské Arábie.

Olympiakos doma proti Aston Ville hájí dvougólové vedení

Olympiakos se postaral o největší překvapení dosavadního průběhu vyřazovací fáze Konferenční ligy, když vyplenil Villa Park. Teď bude doma hájit relativně pohodlný náskok dvou branek, nicméně Aston Villa se snu o finále ještě rozhodně nevzdává.

Rozhodčí se omlouvali Bayernu. Sporná akce se musí nechat dohrát do konce, soptil Tuchel

Polský rozhodčí Szymon Marciniak se podle obránce Matthijse de Ligta omluvil fotbalistům Bayernu Mnichov za hrubou chybu, které se dopustil ve 13. minutě nastaveného času odvety semifinále Ligy mistrů. Spolu s asistentem Tomaszem Listkiewiczem nedali videorozhodčímu možnost přezkoumat, zda nizozemský obránce vstřelil regulérní gól, který by zápas poslal do prodloužení. Real Madrid zvítězil 2:1 a po remíze v Bavorsku v prvním duelu oslavil postup do finále, v němž se ve Wembley utká s Dortmundem.

Atalanta chce těžit proti Marseille ze skvělé domácí formy

Atalanta se s Marseille napoprvé rozešla smírně a tentokrát bude favoritem. Jednak se opírá o skvělou ofenzivu, navíc se jí daří velmi dobře právě doma. Na Gewiss Stadium ale dorazí francouzský celek ve formě a především odpočinutý.

Hladký po postupu do Premier League: Věřím, že se nám povede být konkurenceschopní

Český brankář Václav Hladký zažívá největší úspěch svojí kariéry. Rok poté, co s Ipswichem postoupil do druhé anglické ligy, se raduje znovu, tentokrát ze zajištění účasti ve slovutné Premier League. A má na tom lví podíl, v ligových utkáních na hřišti nechyběl ani minutu. Jak bilancuje veleúspěšnou sezonu? Jak probíhají oslavy? A jak se vypořádává s pochybnostmi některých odborníků, zda si nejvyšší anglickou soutěž vůbec zachytá? O tom všem hovořil v nové epizodě podcastu Livesport Daily.

Real Madrid vyvedl do finále zázračný Joselu, německou cestu zakončí ve Wembley

Real zvítězil v madridské odvetě semifinále Ligy mistrů nad Bayernem Mnichov 2:1. Domácí celek byl v průběhu utkání mírně aktivnější, nicméně řadu gólových příležitostí zahodil i kvůli fantastickým zákrokům Manuela Neuera. V 68. minutě navíc oslavil vedoucí branku hostů Alphonso Davies, který se dostal do hry až před odehranou půlhodinou, kdy střídal znovu zraněného Sergeho Gnabryho. Poté ale přišel silný závěr Bílého baletu, kdy nejdřív po chybě německého brankáře, kterému vypadl míč z náruče, skóroval Joselu. Španělský host z druholigového Espanyolu navíc v nastaveném čase rozhodl o postupu domácích do finále ve Wembley, kde na ně čeká Dortmund.

Fiorentina si po drtivém závěru v Bruggách napodruhé zahraje o trofej Konferenční ligy

Fiorentina remizovala v odvetném utkání semifinále Konferenční ligy v Bruggách 1:1 a díky náskoku z úvodního utkání postoupila do finále. Belgický tým se i přes ofenzivní převahu Fialek dostal už ve 20. minutě do vedení zásluhou Hanse Vanakena, jenž skvěle navázal na zásah z prvního měření sil. Zlatý gól pro celek z Florencie ovšem po velkém tlaku vstřelil z penalty v 85. minutě Lucas Beltrán. Italské mužstvo si tak zahraje o trofej třetího nejvýznamnějšího evropského poháru druhý rok po sobě.

Evropské velkokluby se vyptávají na Gyökerese. Sporting chce kanonýra udržet vylepšenou smlouvou

Viktor Gyökeres výraznou měrou pomohl Sportingu k zisku mistrovského titulu, skvělými výkony si přitom řekl o zájem největších evropských klubů. Lisabonský celek však má udržení 25letého útočníka jako prioritu a hodlá s ním podepsat nový kontrakt.

Opět double: Slávistky potřetí v řadě vyhrály ligový titul i domácí pohár

Slavistky čtyři dny po zisku ligového titulu zkompletovaly domácí double. Stejně jako v sobotu jejich současnou suverenitu nedokázalo ani ve finále pohárové soutěže narušit Slovácko, pražský tým trenéra Karla Pitáka zvítězil ve Velkém Meziříčí po bezbrankovém poločase 2:0.

Ten Hag na odstřel a Haaland zpět v ráži: 36. kolo Premier League v kostce

Kritika na adresu Erlinga Haalanda je minulostí. Fenomenální snajpr Manchesteru City uzemnil čtyřmi brankami Wolverhampton (5:1) a rázně nakročil k zisku trofeje pro nejlepšího střelce. Zdali bude oslavovat i mistrovský titul, je ale stále nejasné. Arsenal totiž nezaváhal s Bournemouthem (3:0) a drží jednobodový náskok, Citizens nicméně odehráli o zápas méně. Další zklamání naopak museli skousnout hráči i fanoušci Manchesteru United.

Tuchel před návratem do Premier League? V Anglii jsem to miloval, prohlásil

Bayern Mnichov po sezoně opustí Thomas Tuchel, jenž by nemusel bez práce zůstat dlouho. Padesátiletý německý kouč nevyloučil možný návrat do Premier League, kde mezi lety 2021 až 2022 vedl Chelsea.

Pépé se bude znovu stěhovat, Trabzonspor s ním neprodlouží smlouvu

Nicolas Pépé si bude znovu hledat nové angažmá. 28letý ofenzivní fotbalista loni odešel z Arsenalu zdarma do Trabzonsporu a v tureckém celku se zdrží jen jednu sezonu, vedení mu nenabídne prodloužení spolupráce.

Bayer má šanci vejít do dějin, nesmí ale prohrát s unaveným AS Řím

Bayer kráčí sezonu neporažen a překonává jednoho soupeře za druhým. Stopku mu doma na Olimpicu nevystavilo ani římské AS, které cestuje do Německa s jasným cílem - smazat manko dvou branek a přeci jen se pokusit o překvapivý postup do finále.

Fotbal někdy není spravedlivý, smutnil po vyřazení PSG trenér Enrique

Paris Saint-Germain se v semifinále Ligy mistrů nedaří a potvrdilo to rovněž v letošním vydání milionářské soutěže. Francouzský celek včera sehrál sedmé semifinále a zaznamenal šestou porážku, podruhé v rozmezí šesti dnů nestačil na Dortmund.

Hůře už asi být nemohlo, je pozitivní, že přijde nějaká změna, říká o Zbrojovce novinář Kára

Na konci dubna zaskočila sportovní fanoušky v Česku překvapivá zpráva - boss hokejové Komety Brno Libor Zábranský (50) se stane novým majitelem fotbalové Zbrojovky. Fanoušci brněnského klubu na sociálních na to reagovali hromovým a jednoznačně negativním hlasem. Je to pochopitelné?

Hummels zastínil Mbappého, s Reusem se těší na finále ve Wembley po 11 letech

Mats Hummels věří, že fotbalisté Dortmundu nebudou ve finále Ligy mistrů v Londýně bez šancí na překvapivý triumf. Pětatřicetiletý německý obránce byl v obou semifinálových duelech s Paris St. Germain vyhlášen mužem zápasu.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.